Partnerství jako základ byznysu

Obchodní partnerství má mnoho podob. Pro některé firmy jsou partneři hlavním prodejním kanálem, jiným firmám jejich partneři doplňují portfolia o produkty, které by sami vyvinuli jen obtížně nebo pomalu. Partnerství může být také cesta k akvizici i k financování začátků podnikání.

Se zástupci úspěšných českých firem probereme, jak partnerství pomohlo v podnikání právě jim. Panelové diskuze se zúčastní například Jiří Psota, spoluzakladatel Yieldigo, která se zaměřuje na optimalizaci cenotvorby a předpovídání budoucích prodejů v retailu pomocí matematicko-stochastických algoritmů a strojového učení.

Dalším účastníkem bude Jakub Nešetřil, zakladatel úspěšného startupu Apiary.io (revoluční platforma, která pomáhá společnostem vyvíjet a podporovat rozhraní pro programování aplikací). Tu v loňském roce akvíroval americký Oracle.

Přidá se i Dan Hastík. První internetovou firmu založil před mnoha lety z Ugandy. Také roky vedl Futurelytics. Dnes působí především jako partner v Nextech Ventures kde se soustředí na startupy v rané fázi. Do diskuze vnese pohled na partnerství (nejen) z úhlu investora.

Posledním účastníkem bude Jan Baláš – (Sales VP/ viceprezident pro prodej Y-Soft). V jeho divizi starající se o prodej prostřednictvím partnerů je jen pár desítek lidí, kteří generují miliardové tržby. Y-Soft je firma, která si nikdy nemusela vzít ani korunu od investorů i proto, že nebudovala prodejní síť, ale síť partnerů.

Diskuzi bude moderovat Jakub Stránský, který založil v roce 2012 společnost Techambition. Ta se soustředí na vývoj digitálních výukových pomůcek. Její produkty si objednali i na slavné Stanford Univerzity a využívá je 10% středních škol v ČR. Jakub působí také v xPORTU VŠE kde řídí inkubaci a připravuje program B2BStars, který pomůže pokročilým startupům zefektivnit prodej.

Registrace budou spuštěny 12.9.

Registrace