[Projekt Socially driven green labs] Je to „zelený“ – Dva zajímavé podniky a jeden projekt

Workshop Je to zelený uvádí témata cirkulární ekonomiky a „zeleného“ podnikání na příkladech dvou podniků a jednoho Erasmus+ projektu. Podniky jsou startupy, které si už prošly počátečními fázemi a mohou se podělit o zkušenosti a tipy. Projekt se týká vzdělávání a integrace „green“ do vzdělávání v podnikání. 

Projekt SDG Labs proběhl v posledních dvou letech na Fakultě podnikohospodářské ve spolupráci s polskou Pedagogickou Univerzitou v Krakově, Makedonskou univerzitou ze Soluně v Řecku a dalšími organizacemi z Polska, Řecka a Belgie. Dali jsme hlavy dohromady, poučili se a zahrnuli do výuky prvky z témat Green skills, které jsou pro studenty užitečné.

Tam, kde by jednocestné palety skončily ve spalovně, nastupuje Atelier Paletky. Jejich vizí je tvořit ekologické interiéry, aniž by se kácely zbytečné stromy a v up-cyclingu palet vidí jednu z cest. Nutt se zabývá prodejem bambuckého másla se společenským dopadem a co největším ohledem na životní prostředí.

Speakers: Lubomír Krupa (CEO Paletky Atelier s.r.o. a Co-founder nutt), Petr Bartoš (Co-founder nutt), Mgr. Olga Válková Tarasova (Projektová manažerka projektu SDG labs a doktorandka na KMPS)