[Panelová diskuze] Jak vybudovat miliardový byznys

Klára Losert, Ondřej Bartoš, Jan Čurn

Jak postavit miliardový byznys? Je potřeba najít obrovskou obchodní příležitost, mít ambice, dát dohromady skvělý tým a sehnat finance. A co ještě? Co vás na cestě může překvapit? Jak poznáte vhodné parťáky? Co všechno udělá dobrý investor, aby vám pomohl?

Vybrali jsme hosty, kteří mají zkušenosti a budou vás inspirovat.

Klára Losert po více než 8 letech práce v technologických startupech založila Talkbase s jediným cílem – umožnit komunitním týmům budovat svět měnící komunity. Talkbase je platforma pro správu, automatizaci a škálování programů pro technologické společnosti. Klára se také věnuje mentoringu v evropské organizaci Female Founders.

Ondřej Bartoš je nejznámější český investor, a to nejen díky svému působení v pořadu Den D České televize. Ondřej dovedl firmu z portfolia až na pomyslný vrchol startupového úspěchu – na newyorskou burzu.  Kromě toho také založil a momentálně vede venture kapitálovou firmu Credo. Daří se jim hledat talenty v regionu CEE a podporovat je v budování globálních firem.

Honza Čurn je spoluzakladatel a CEO startupu Apify, který provozuje platformu pro extrakci dat z webu a automatizaci procesů na webu. Jejich technologie pomáhá hledat ztracené děti v Americe, sledovat slevy v eshopech (projekt Hlídač shopů) nebo dodávat data pro AI. Honza se svým spoluzakladatelem prošel nejprestižnějším světovým akceleračním programem Y Combinator.